450 MINER RD

BOYNTON BEACH, Florida 33435 · Palm Beach County · Parcel 08434516010180020

$48 846
Assessed Value
$308 083
Market Value
Annual Tax
$23 846
Taxable Value
Ownership
OwnerCORREA FRANKLIN
Mailing Address450 MINER RD BOYNTON BEACH Florida 33435
Property Details
Year Built1973
Living Area1 574 sq ft
Lot Size6 180 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$111 144
Just (Market) Value$308 083
Assessed Value$48 846
Exemptions-$25 000
Taxable Value$23 846