448 NE 14TH AVE

BOYNTON BEACH, Florida 33435 · Palm Beach County · Parcel 08434521020180301

$40 102
Assessed Value
$269 175
Market Value
Annual Tax
$15 102
Taxable Value
Ownership
OwnerJERRY JOHN L
Mailing Address448 NE 14TH AVE BOYNTON BEACH Florida 33435
Property Details
Year Built1973
Living Area1 280 sq ft
Lot Size9 669 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$125 044
Just (Market) Value$269 175
Assessed Value$40 102
Exemptions-$25 000
Taxable Value$15 102