420 MINER RD

BOYNTON BEACH, Florida 33435 · Palm Beach County · Parcel 08434516010180030

$151 205
Assessed Value
$261 521
Market Value
Annual Tax
$130 761
Taxable Value
Ownership
OwnerGUZMAN-SOTO PEDRO &
Mailing Address420 MINER RD BOYNTON BEACH Florida 33435
Property Details
Year Built1973
Living Area1 008 sq ft
Lot Size6 180 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$111 144
Just (Market) Value$261 521
Assessed Value$151 205
Exemptions-$20 444
Taxable Value$130 761