365 NE 28TH TER

BOCA RATON, Florida 33431 · Palm Beach County · Parcel 06434717060080310

$175 323
Assessed Value
$501 124
Market Value
Annual Tax
$150 323
Taxable Value
Ownership
OwnerGENA DONNA D
Mailing Address365 NE 28TH TER BOCA RATON Florida 33431
Property Details
Year Built1974
Living Area1 454 sq ft
Lot Size7 581 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$287 500
Just (Market) Value$501 124
Assessed Value$175 323
Exemptions-$50 722
Taxable Value$150 323

Comparable Properties Nearby

0, BOCA RATON
Parcel 06424712040130070
Assessed: $124 601
2263 NW 2ND AVE 2060, BOCA RATON
Parcel 06434718090002060
Assessed: $145 426
2263 NW 2ND AVE 2070, BOCA RATON
Parcel 06434718090002070
Assessed: $145 426
2263 NW 2ND AVE 2080, BOCA RATON
Parcel 06434718090002080
Assessed: $150 458
2263 NW 2ND AVE 2090, BOCA RATON
Parcel 06434718090002090
Assessed: $150 458
2263 NW 2ND AVE 2100, BOCA RATON
Parcel 06434718090002100
Assessed: $150 458
Could you be overpaying property taxes?

Check if you qualify →