342 NE 14TH AVE

BOYNTON BEACH, Florida 33435 · Palm Beach County · Parcel 08434521020180210

$38 605
Assessed Value
$241 159
Market Value
Annual Tax
$13 605
Taxable Value
Ownership
OwnerGREEN ROBERT J
Mailing Address342 NE 14TH AVE BOYNTON BEACH Florida 33435
Property Details
Year Built1972
Living Area1 211 sq ft
Lot Size6 659 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$112 725
Just (Market) Value$241 159
Assessed Value$38 605
Exemptions-$25 000
Taxable Value$13 605