3216 ORANGE ST

BOYNTON BEACH, Florida 33435 · Palm Beach County · Parcel 08434509130080281

$109 644
Assessed Value
$185 711
Market Value
Annual Tax
$92 856
Taxable Value
Ownership
OwnerMANSER CAROL A &
Mailing Address3216 ORANGE ST BOYNTON BEACH Florida 33435
Property Details
Year Built1957
Living Area748 sq ft
Lot Size7 875 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$108 300
Just (Market) Value$185 711
Assessed Value$109 644
Exemptions-$16 788
Taxable Value$92 856