20073 CABOT CLIFFS CT

BOCA RATON, Florida 33434 · Palm Beach County · Parcel 00424717210002010

$1 878 544
Assessed Value
$1 878 544
Market Value
Annual Tax
$1 878 544
Taxable Value
Ownership
OwnerZHENG JASON & MEIQIN WANG TRU
Mailing Address20073 CABOT CLIFFS CT BOCA RATON Florida 33434
Property Details
Year Built2024
Living Area5 330 sq ft
Lot Size8 691 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$499 571
Building Value$1 378 973
Just (Market) Value$1 878 544
Assessed Value$1 878 544
Taxable Value$1 878 544
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de mayo de 2024 $2 373 321 01