20060 CABOT CLIFFS CT

BOCA RATON, Florida 33434 · Palm Beach County · Parcel 00424717210002180

$1 219 523
Assessed Value
$1 429 149
Market Value
Annual Tax
$1 194 523
Taxable Value
Ownership
OwnerWOODBURY NANCY J &
Mailing Address20060 CABOT CLIFFS CT BOCA RATON Florida 33434
Property Details
Year Built2024
Living Area3 106 sq ft
Lot Size8 135 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$496 235
Building Value$932 914
Just (Market) Value$1 429 149
Assessed Value$1 219 523
Exemptions-$50 722
Taxable Value$1 194 523
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de marzo de 2024 $1 765 872 01