20036 CABOT CLIFFS CT

BOCA RATON, Florida 33434 · Palm Beach County · Parcel 00424717210002140

$1 967 534
Assessed Value
$1 967 534
Market Value
Annual Tax
$1 942 534
Taxable Value
Ownership
OwnerSEFF DENNIS &
Mailing Address20036 CABOT CLIFFS CT BOCA RATON Florida 33434
Property Details
Year Built2024
Living Area5 393 sq ft
Lot Size10 601 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$511 031
Building Value$1 456 503
Just (Market) Value$1 967 534
Assessed Value$1 967 534
Exemptions-$50 722
Taxable Value$1 942 534
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de mayo de 2025 $100 11
1 de mayo de 2024 $2 625 315 01