1623 NE 3RD CT

BOYNTON BEACH, Florida 33435 · Palm Beach County · Parcel 08434521010070100

$41 904
Assessed Value
$275 173
Market Value
Annual Tax
$16 904
Taxable Value
Ownership
OwnerRENE JEAN M &
Mailing Address1623 NE 3RD CT BOYNTON BEACH Florida 33435
Property Details
Year Built1957
Living Area1 110 sq ft
Lot Size6 420 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$111 936
Just (Market) Value$275 173
Assessed Value$41 904
Exemptions-$25 000
Taxable Value$16 904