1609 NE 2ND ST

BOYNTON BEACH, Florida 33435 · Palm Beach County · Parcel 08434521020060130

$40 128
Assessed Value
$293 791
Market Value
Annual Tax
$15 128
Taxable Value
Ownership
OwnerCHRISTIE ERIC &
Mailing Address1609 NE 2ND ST BOYNTON BEACH Florida 33435
Property Details
Year Built1973
Living Area1 344 sq ft
Lot Size6 420 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$111 936
Just (Market) Value$293 791
Assessed Value$40 128
Exemptions-$25 000
Taxable Value$15 128