158 DABOU LOOP

BELLE GLADE, Florida 33430 · Palm Beach County · Parcel 04374406040120110

$304 753
Assessed Value
$304 753
Market Value
Annual Tax
$279 753
Taxable Value
Ownership
OwnerTHEGENICE RONALD &
Mailing Address158 DABOU LOOP BELLE GLADE Florida 33430
Property Details
Year Built2024
Living Area1 729 sq ft
Lot Size6 500 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$60 000
Building Value$244 753
Just (Market) Value$304 753
Assessed Value$304 753
Exemptions-$50 722
Taxable Value$279 753
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de junio de 2024 $374 980 01
1 de enero de 2024 $165 000 05