1515 SILVER BEACH RD

RIVIERA BEACH, Florida 33404 · Palm Beach County · Parcel 56434229020070170

$46 370
Assessed Value
$215 516
Market Value
Annual Tax
$21 370
Taxable Value
Ownership
OwnerDIXON LEVELL &
Mailing Address1515 SILVER BEACH RD RIVIERA BEACH Florida 33404
Property Details
Year Built1996
Living Area1 202 sq ft
Lot Size5 713 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$72 254
Just (Market) Value$215 516
Assessed Value$46 370
Exemptions-$25 000
Taxable Value$21 370