1452 9TH ST

WEST PALM BEACH, Florida 33401 · Palm Beach County · Parcel 74434316050430080

$42 411
Assessed Value
$245 574
Market Value
Annual Tax
$17 411
Taxable Value
Ownership
OwnerWAUGH E
Mailing Address1452 9TH ST WEST PALM BEACH Florida 33401
Property Details
Year Built1964
Living Area1 056 sq ft
Lot Size6 380 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$132 760
Just (Market) Value$245 574
Assessed Value$42 411
Exemptions-$25 000
Taxable Value$17 411