1450 NW 3RD ST

BOYNTON BEACH, Florida 33435 · Palm Beach County · Parcel 08434516010400290

$39 883
Assessed Value
$242 923
Market Value
Annual Tax
$14 883
Taxable Value
Ownership
OwnerTIMBERMAN ROBERT J
Mailing Address1450 NW 3RD ST BOYNTON BEACH Florida 33435
Property Details
Year Built1959
Living Area997 sq ft
Lot Size7 000 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$113 850
Just (Market) Value$242 923
Assessed Value$39 883
Exemptions-$25 000
Taxable Value$14 883