1397 SILVER BEACH RD

RIVIERA BEACH, Florida 33404 · Palm Beach County · Parcel 56434229030010240

$48 604
Assessed Value
$228 620
Market Value
Annual Tax
$23 604
Taxable Value
Ownership
OwnerWALKER TANYA N
Mailing Address1397 SILVER BEACH RD RIVIERA BEACH Florida 33404
Property Details
Year Built1995
Living Area1 288 sq ft
Lot Size5 793 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$72 434
Just (Market) Value$228 620
Assessed Value$48 604
Exemptions-$25 000
Taxable Value$23 604