13530 SPRUCE PINE DR

WESTLAKE, Florida 33470 · Palm Beach County · Parcel 77414305070001410

$506 575
Assessed Value
$610 024
Market Value
Annual Tax
$481 575
Taxable Value
Ownership
OwnerORINGDERFF BRIAN T &
Mailing Address13530 SPRUCE PINE DR WESTLAKE Florida 33470
Property Details
Year Built2024
Living Area3 151 sq ft
Lot Size8 125 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$149 000
Building Value$461 024
Just (Market) Value$610 024
Assessed Value$506 575
Exemptions-$50 722
Taxable Value$481 575
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de septiembre de 2024 $803 001 01