13414 NOBLE DR

DELRAY BEACH, Florida 33484 · Palm Beach County · Parcel 00424611280000310

$486 706
Assessed Value
$486 706
Market Value
Annual Tax
$486 706
Taxable Value
Ownership
OwnerPELLICIARI JAMES N
Mailing Address28 ALEXANDRA WAY CLINTON New Jersey 08809
Property Details
Year Built2024
Living Area1 485 sq ft
Lot Size4 770 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$153 600
Building Value$333 106
Just (Market) Value$486 706
Assessed Value$486 706
Taxable Value$486 706
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de febrero de 2024 $569 490 01