114 NE 20TH AVE

BOYNTON BEACH, Florida 33435 · Palm Beach County · Parcel 08434515070340331

$47 591
Assessed Value
$276 787
Market Value
Annual Tax
$22 591
Taxable Value
Ownership
OwnerMERCADO JOSE
Mailing Address114 NE 20TH AVE BOYNTON BEACH Florida 33435
Property Details
Year Built1974
Living Area1 140 sq ft
Lot Size6 825 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$121 650
Just (Market) Value$276 787
Assessed Value$47 591
Exemptions-$25 000
Taxable Value$22 591