7436 BENT TREE LOOP

SAINT CLOUD, Florida 34773 · Osceola County · Parcel 3226323596000L0070

$178 840
Assessed Value
$299 600
Market Value
Annual Tax
$153 840
Taxable Value
Ownership
OwnerRICHARDS CHARLES DOUGLAS
Mailing Address7436 BENT TREE LOOP SAINT CLOUD FL 34773
Property Details
Year Built2024
Living Area1 909 sq ft
Lot Size5 663 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$60 000
Building Value$239 600
Just (Market) Value$299 600
Assessed Value$178 840
Exemptions-$50 722
Taxable Value$153 840
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de julio de 2024 $371 900 01