6780 MIDLAND DR

SAINT CLOUD, Florida 34771 · Osceola County · Parcel 0126314460000I9120

$511 900
Assessed Value
$511 900
Market Value
Annual Tax
$511 900
Taxable Value
Ownership
OwnerRODRIGUEZ SALMERON FRANK ALEXA
Mailing Address6780 MIDLAND DR SAINT CLOUD FL 34771
Property Details
Year Built2024
Living Area2 857 sq ft
Lot Size12 632 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$56 000
Building Value$455 900
Just (Market) Value$511 900
Assessed Value$511 900
Taxable Value$511 900
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de enero de 2025 $100 11