6328 DEW DROP LOOP

SAINT CLOUD, Florida 34771 · Osceola County · Parcel 112531572400018540

$342 800
Assessed Value
$342 800
Market Value
Annual Tax
$317 800
Taxable Value
Ownership
OwnerBURGIO SAMUEL D
Mailing Address6328 DEW DROP LOOP SAINT CLOUD FL 34771
Property Details
Year Built2024
Living Area1 904 sq ft
Lot Size3 920 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$60 000
Building Value$282 800
Just (Market) Value$342 800
Assessed Value$342 800
Exemptions-$50 722
Taxable Value$317 800
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de diciembre de 2024 $385 500 01