5980 N KENANSVILLE RD

SAINT CLOUD, Florida 34773 · Osceola County · Parcel 012832000000280000

$102 100
Assessed Value
$198 700
Market Value
Annual Tax
$102 100
Taxable Value
Ownership
OwnerWELCH MARLO WHALEY
Mailing Address5980 N KENANSVILLE RD SAINT CLOUD FL 34773
Property Details
Year Built2024
Living Area1 216 sq ft
Lot Size1 094 227 sq ft
Use Code060
Valuation Breakdown
Land Value$3 900
Building Value$98 200
Just (Market) Value$198 700
Assessed Value$102 100
Taxable Value$102 100