5809 STEPHENS RD

SAINT CLOUD, Florida 34771 · Osceola County · Parcel 042531349300012260

$651 800
Assessed Value
$651 800
Market Value
Annual Tax
$626 800
Taxable Value
Ownership
OwnerMUMMADI AKSHAY
Mailing Address5809 STEPHENS RD SAINT CLOUD FL 34771
Property Details
Year Built2024
Living Area4 245 sq ft
Lot Size9 583 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$90 000
Building Value$561 800
Just (Market) Value$651 800
Assessed Value$651 800
Exemptions-$50 722
Taxable Value$626 800
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de marzo de 2024 $735 000 01