36 CHIP CT

KISSIMMEE, Florida 34759 · Osceola County · Parcel 252628612416650200

$43 985
Assessed Value
$198 300
Market Value
Annual Tax
$18 985
Taxable Value
Ownership
OwnerMURRAY RICHARD W
Mailing Address36 CHIP CT KISSIMMEE FL 34759
Property Details
Year Built1973
Living Area1 562 sq ft
Lot Size8 538 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$50 000
Just (Market) Value$198 300
Assessed Value$43 985
Exemptions-$25 000
Taxable Value$18 985