3044 SHARP RD

KISSIMMEE, Florida 34744 · Osceola County · Parcel 332530529400011600

$364 400
Assessed Value
$364 400
Market Value
Annual Tax
$339 400
Taxable Value
Ownership
OwnerVELAZQUEZ-ARROYO JORGE
Mailing Address3044 SHARP RD KISSIMMEE FL 34744
Property Details
Year Built2024
Living Area2 250 sq ft
Lot Size6 098 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$75 000
Building Value$289 400
Just (Market) Value$364 400
Assessed Value$364 400
Exemptions-$50 722
Taxable Value$339 400
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de noviembre de 2024 $454 700 01