2650 LAUNCHPAD AVE

SAINT CLOUD, Florida 34769 · Osceola County · Parcel 112630065300013370

$404 700
Assessed Value
$404 700
Market Value
Annual Tax
$379 700
Taxable Value
Ownership
OwnerUGAS GONZALEZ RICARDO JAVIER
Mailing Address2650 LAUNCHPAD AVE SAINT CLOUD FL 34769
Property Details
Year Built2024
Living Area2 756 sq ft
Lot Size8 712 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$75 000
Building Value$329 700
Just (Market) Value$404 700
Assessed Value$404 700
Exemptions-$50 722
Taxable Value$379 700
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de noviembre de 2024 $485 000 01
1 de octubre de 2024 $77 100 37