2570 LAUNCHPAD AVE

SAINT CLOUD, Florida 34769 · Osceola County · Parcel 112630065300013430

$377 700
Assessed Value
$377 700
Market Value
Annual Tax
$352 700
Taxable Value
Ownership
OwnerDOWNING HIDALGO EMILIO ENRIQUE
Mailing Address2570 LAUNCHPAD AVE SAINT CLOUD FL 34769
Property Details
Year Built2024
Living Area2 402 sq ft
Lot Size6 534 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$75 000
Building Value$302 700
Just (Market) Value$377 700
Assessed Value$377 700
Exemptions-$50 722
Taxable Value$352 700
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de diciembre de 2024 $430 000 01
1 de octubre de 2024 $78 000 03