2100 HICKORY TREE RD

SAINT CLOUD, Florida 34771 · Osceola County · Parcel 072631008300010010

$15 013 700
Assessed Value
$15 013 700
Market Value
Annual Tax
Taxable Value
Ownership
OwnerORLANDO UTILITIES COMMISSION
Mailing Address100 W ANDERSON ST ORLANDO FL 32801
Property Details
Year Built2024
Living Area93 783 sq ft
Lot Size1 079 852 sq ft
Use Code089
Valuation Breakdown
Land Value$4 040 800
Building Value$10 972 900
Just (Market) Value$15 013 700
Assessed Value$15 013 700