8209 SUN SPRING CIR UNIT 72

Orlando, Florida 32825 · Orange County · Parcel 242230802410702

$44 286
Assessed Value
$152 200
Market Value
Annual Tax
$19 286
Taxable Value
Ownership
OwnerBURTON MATTHEW LIFE ESTATE
Mailing Address8209 SUN SPRING CIR UNIT 72 ORLANDO FLORIDA 32825
Property Details
Year Built1985
Living Area764 sq ft
Lot Size52 593 sq ft
Use Code004
Valuation Breakdown
Just (Market) Value$152 200
Assessed Value$44 286
Exemptions-$25 000
Taxable Value$19 286