811 E WASHINGTON ST

Orlando, Florida 32801 · Orange County · Parcel 252229242604072

$1 253 700
Assessed Value
$1 253 700
Market Value
Annual Tax
$1 223 700
Taxable Value
Ownership
OwnerNARAIN SOOKRANI SATTIE
Mailing Address811 E WASHINGTON ST ORLANDO FLORIDA 32801
Property Details
Year Built2024
Living Area5 304 sq ft
Lot Size6 190 sq ft
Use Code008
Valuation Breakdown
Land Value$405 000
Building Value$848 700
Just (Market) Value$1 253 700
Assessed Value$1 253 700
Exemptions-$50 722
Taxable Value$1 223 700
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de diciembre de 2024 $100 11
1 de septiembre de 2024 $100 11