809 E CHURCH ST

Orlando, Florida 32801 · Orange County · Parcel 252229931204180

$874 000
Assessed Value
$874 000
Market Value
Annual Tax
$849 000
Taxable Value
Ownership
OwnerCOLLINS CHRISTOPHER SEAN
Mailing Address809 E CHURCH ST ORLANDO FLORIDA 32801
Property Details
Year Built2024
Living Area4 106 sq ft
Lot Size8 930 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$250 000
Building Value$624 000
Just (Market) Value$874 000
Assessed Value$874 000
Exemptions-$50 722
Taxable Value$849 000