7280 DELLA DR

Orlando, Florida 32819 · Orange County · Parcel 262328832700001

$500
Assessed Value
$500
Market Value
Annual Tax
$500
Taxable Value
Ownership
OwnerSTONEWOOD MANORHOMES ASSOC INC
Mailing Address2180 W STATE ROAD 434 STE 5000 LONGWOOD FLORIDA 32779
Property Details
Year Built2009
Living Area244 sq ft
Lot Size187 060 sq ft
Use Code009
Valuation Breakdown
Land Value$100
Just (Market) Value$500
Assessed Value$500
Taxable Value$500

Comparable Properties Nearby

CONSULATE DR, Orlando
Parcel 042429949505001
Assessed: $458
CONSULATE DR, Orlando
Parcel 042429949505002
Assessed: $449
S JOHN YOUNG PKWY, Orlando
Parcel 042429949505003
Assessed: $378
DESTINATION PKWY, Orlando
Parcel 052429000000004
Assessed: $358
DESTINATION PKWY, Orlando
Parcel 062429000000024
Assessed: $587
VINELAND RD, Orlando
Parcel 132328000000013
Assessed: $398
Could you be overpaying property taxes?

Check if you qualify →