727 BENTLEY ST

Orlando, Florida 32805 · Orange County · Parcel 262229518400400

$28 157
Assessed Value
$116 190
Market Value
Annual Tax
$3 157
Taxable Value
Ownership
OwnerOWENS RONALD GLENN 1/9 INT
Mailing Address727 BENTLEY ST ORLANDO FLORIDA 32805
Property Details
Year Built1962
Living Area864 sq ft
Lot Size5 511 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$40 000
Just (Market) Value$116 190
Assessed Value$28 157
Exemptions-$25 000
Taxable Value$3 157