6209 MELBOURNE AVE

Orlando, Florida 32835 · Orange County · Parcel 252228181003340

$33 804
Assessed Value
$164 560
Market Value
Annual Tax
$8 804
Taxable Value
Ownership
OwnerROLLE MONICA
Mailing Address6209 MELBOURNE AVE ORLANDO FLORIDA 32835
Property Details
Year Built1960
Living Area1 241 sq ft
Lot Size6 496 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$47 000
Just (Market) Value$164 560
Assessed Value$33 804
Exemptions-$25 000
Taxable Value$8 804