6125 HIALEAH ST

Orlando, Florida 32808 · Orange County · Parcel 242228756408040

$37 370
Assessed Value
$203 340
Market Value
Annual Tax
$12 370
Taxable Value
Ownership
OwnerREID MARY LIFE ESTATE
Mailing Address6125 HIALEAH ST ORLANDO FLORIDA 32808
Property Details
Year Built1958
Living Area1 498 sq ft
Lot Size9 777 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$60 000
Just (Market) Value$203 340
Assessed Value$37 370
Exemptions-$25 000
Taxable Value$12 370