6028 BALBOA DR

Orlando, Florida 32808 · Orange County · Parcel 242228756004010

$41 987
Assessed Value
$209 960
Market Value
Annual Tax
$16 987
Taxable Value
Ownership
OwnerKING ROY A N
Mailing Address6028 BALBOA DR ORLANDO FLORIDA 32808
Property Details
Year Built1956
Living Area1 118 sq ft
Lot Size10 008 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$60 000
Just (Market) Value$209 960
Assessed Value$41 987
Exemptions-$25 000
Taxable Value$16 987