4900 W PONKAN RD

Apopka, Florida 32712 · Orange County · Parcel 262027000000013

$38 789
Assessed Value
$83 690
Market Value
Annual Tax
$13 789
Taxable Value
Ownership
OwnerHERNANDEZ JOSE ISIDRO
Mailing AddressPO BOX 833 ZELLWOOD FLORIDA 32798
Property Details
Year Built1938
Living Area934 sq ft
Lot Size14 315 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$55 000
Just (Market) Value$83 690
Assessed Value$38 789
Exemptions-$25 000
Taxable Value$13 789