43 S JOHN ST

Orlando, Florida 32835 · Orange County · Parcel 252228642408110

$377 600
Assessed Value
$377 600
Market Value
Annual Tax
$342 600
Taxable Value
Ownership
OwnerDA SILVA DUTRA WALDINEI
Mailing Address43 S JOHN ST ORLANDO FLORIDA 32835
Property Details
Year Built2024
Living Area1 611 sq ft
Lot Size7 001 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$45 500
Building Value$332 100
Just (Market) Value$377 600
Assessed Value$377 600
Exemptions-$50 722
Taxable Value$342 600
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de enero de 2024 $423 000 01