408 N POWERS DR

Orlando, Florida 32835 · Orange County · Parcel 252228181201391

$38 553
Assessed Value
$173 180
Market Value
Annual Tax
$13 553
Taxable Value
Ownership
OwnerVARGAS SANTIAGO
Mailing Address408 N POWERS DR ORLANDO FLORIDA 32835
Property Details
Year Built1959
Living Area1 192 sq ft
Lot Size6 566 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$47 000
Just (Market) Value$173 180
Assessed Value$38 553
Exemptions-$25 000
Taxable Value$13 553