400 DECLARATION DR

Orlando, Florida 32809 · Orange County · Parcel 262329014501440

$196 744
Assessed Value
$306 280
Market Value
Annual Tax
$171 744
Taxable Value
Ownership
OwnerCRUZ CARLOS
Mailing Address400 DECLARATION DR ORLANDO FLORIDA 32809
Property Details
Year Built1974
Living Area1 529 sq ft
Lot Size10 826 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$80 000
Just (Market) Value$306 280
Assessed Value$196 744
Exemptions-$25 000
Taxable Value$171 744
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de agosto de 2024 $1 700 11