3637 KEYWORTH ST

Apopka, Florida 32712 · Orange County · Parcel 242027593000200

$574 500
Assessed Value
$574 500
Market Value
Annual Tax
$549 500
Taxable Value
Ownership
OwnerCOLON BIANCA LORENA JAVIER
Mailing Address3637 KEYWORTH ST APOPKA FLORIDA 32712
Property Details
Year Built2024
Living Area3 310 sq ft
Lot Size9 000 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$110 000
Building Value$464 500
Just (Market) Value$574 500
Assessed Value$574 500
Exemptions-$50 722
Taxable Value$549 500
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de marzo de 2024 $609 000 01