3311 ROBINSON ST

Zellwood, Florida 32798 · Orange County · Parcel 222027273606150

$37 592
Assessed Value
$87 410
Market Value
Annual Tax
$12 592
Taxable Value
Ownership
OwnerASHMORE GEORGE C LIFE ESTATE
Mailing Address3311 ROBINSON ST ZELLWOOD FLORIDA 32798
Property Details
Year Built1920
Living Area950 sq ft
Lot Size13 920 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$50 000
Just (Market) Value$87 410
Assessed Value$37 592
Exemptions-$25 000
Taxable Value$12 592