3000 CLARCONA RD UNIT 2529

Apopka, Florida 32703 · Orange County · Parcel 272128981402529

$32 931
Assessed Value
$42 120
Market Value
Annual Tax
$7 931
Taxable Value
Ownership
OwnerSTAPLETON STEPHANIE CHE
Mailing Address33836 VENICE LN SORRENTO FLORIDA 32776
Property Details
Year Built1994
Living Area401 sq ft
Lot Size3 933 sq ft
Use Code004
Valuation Breakdown
Land Value$24 000
Just (Market) Value$42 120
Assessed Value$32 931
Exemptions-$25 000
Taxable Value$7 931
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de septiembre de 2025 $1 000 11