3000 CLARCONA RD UNIT 1302

Apopka, Florida 32703 · Orange County · Parcel 272128980901302

$39 206
Assessed Value
$115 130
Market Value
Annual Tax
$14 206
Taxable Value
Ownership
OwnerPARRAMORE DAVID EARL
Mailing Address3000 CLARCONA RD LOT 1302 APOPKA FLORIDA 32703
Property Details
Year Built2003
Living Area965 sq ft
Lot Size4 750 sq ft
Use Code002
Valuation Breakdown
Land Value$21 000
Just (Market) Value$115 130
Assessed Value$39 206
Exemptions-$25 000
Taxable Value$14 206
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de noviembre de 2025 $100 14