2334 N HIAWASSEE RD

Apopka, Florida 32703 · Orange County · Parcel 242128000000013

$261 000
Assessed Value
$261 000
Market Value
Annual Tax
$236 000
Taxable Value
Ownership
OwnerSANTANA MEDEROS REYNALDO JUAN
Mailing Address2334 N HIAWASSEE RD APOPKA FLORIDA 32703
Property Details
Year Built2000
Living Area1 456 sq ft
Lot Size48 640 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$25 000
Just (Market) Value$261 000
Assessed Value$261 000
Exemptions-$50 722
Taxable Value$236 000
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de octubre de 2024 $375 000 05