20229 QUINLAN ST

Orlando, Florida 32833 · Orange County · Parcel 242332116511270

$435 049
Assessed Value
$618 200
Market Value
Annual Tax
$410 049
Taxable Value
Ownership
OwnerDIXON BRETT
Mailing Address20229 QUINLAN ST ORLANDO FLORIDA 32833
Property Details
Year Built2024
Living Area2 411 sq ft
Lot Size45 034 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$90 000
Building Value$528 200
Just (Market) Value$618 200
Assessed Value$435 049
Exemptions-$50 722
Taxable Value$410 049