1735 N POWERS DR

Orlando, Florida 32818 · Orange County · Parcel 242228756411010

$41 944
Assessed Value
$210 150
Market Value
Annual Tax
$16 944
Taxable Value
Ownership
OwnerETIENNE TELESPHORE
Mailing Address1735 N POWERS DR ORLANDO FLORIDA 32818
Property Details
Year Built1958
Living Area1 118 sq ft
Lot Size10 639 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$60 000
Just (Market) Value$210 150
Assessed Value$41 944
Exemptions-$25 000
Taxable Value$16 944