1724 N MILLS AVE

Orlando, Florida 32803 · Orange County · Parcel 242229883302000

$25 851 697
Assessed Value
$25 851 697
Market Value
Annual Tax
$25 851 697
Taxable Value
Ownership
OwnerADVENTIST HEALTH SYSTEM/SUNBEL
Mailing Address601 E ROLLINS ST ORLANDO FLORIDA 32803
Property Details
Year Built2024
Living Area69 919 sq ft
Lot Size24 499 sq ft
Use Code019
Valuation Breakdown
Land Value$965 717
Building Value$24 885 980
Just (Market) Value$25 851 697
Assessed Value$25 851 697
Taxable Value$25 851 697
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de abril de 2025 $60 000 000 17