1709 HARRELL RD

Orlando, Florida 32825 · Orange County · Parcel 242230000000062

$41 749
Assessed Value
$90 783
Market Value
Annual Tax
$16 749
Taxable Value
Ownership
OwnerDIAZ WILLIAM
Mailing Address1709 HARRELL RD ORLANDO FLORIDA 32825
Property Details
Year Built1986
Living Area1 188 sq ft
Lot Size23 730 sq ft
Use Code002
Valuation Breakdown
Land Value$30 000
Just (Market) Value$90 783
Assessed Value$41 749
Exemptions-$25 000
Taxable Value$16 749
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de noviembre de 2025 $292 000 01